Čerigaj, smješten na uzvisini, od milja zvan orlovsko gnijezdo, odakle su fratri počeli nadlijetati ovaj kraj i cijelu Hercegovinu ne bi li dosegli razvoj duhovne, kulturne i civilizacijske dosege kakve su viđali po Europi dok su se školovali u prvom redu za svećenike – duhovnike svome narodu, a zatim i za doktore (fra Mato Nikolić), […]

OTVORENA IZLOŽBA »66« U FRANJEVAČKOJ GALERIJI

Široki Brijeg, 19. svibnja 2017. (Josipa Vukoja) – Sinoć, u četvrtak 18. svibnja, u Franjevačkoj galeriji na Širokom Brijegu otvorena je izložba pod nazivom »66« koja oživljuje tragične događaje iz Drugoga svjetskog rata u kojima je ubijeno 66 hercegovačkih franjevaca. Računajući po broju nazočnih i odjecima u medijima izložba je pobudila veliko zanimanje.

ŠIROKI: KUP JE NAŠ

Široki Brijeg – Jedanaesterci su odlučili pobjednika uzvratne utakmice Kupa BiH na punoj Pecari.   U regularnih 90 minuta Sarajevo je slavilo pobjedu 1:0 golom Amera Bekića iz kaznenog udarca u 65. minuti i anuliralo zaostatak iz prve utakmice.

Večer hrvatskih skladatelja

Široki Brijeg – Koncertom Glazbene škole Široki Brijeg pod nazivom ”Večer hrvatskih skladatelja”, održanom u Franjevačkoj galeriji, a u organizaciji Grada Širokog Brijega nastavljen je program “Svibanjska sjećanja 2017.”, obilježavanja obljetnica Bleiburg i Križni put ‘45., Zaustavljanje tenkova u Pologu ‘91. – Ministar obrane RH Gojko Šušak ‘98.